Blog > Komentarze do wpisu
Badania nad seksem cz.3
Problem z badanymi

Aby „pomóc” badanym w uczestniczeniu w badaniach, Masters i Johnson zaproponowali, alby najpierw para zaczynała aktywność seksualną bez udziału osób trzecich, później mieli kontynuować przy badaczach. Do specyficznego, sztucznego środowiska należało się przyzwyczaić.

Początkowo nie rejestrowano żadnych reakcji. Tak zbudowano atmosferę zaufania, która była oparta także na anonimowości.

Jedni uczestniczyli w badaniach przez kilka lat, inni – tylko raz. Badacze w swej książce napisali o rejestracji około 10 000 reakcji seksualnych, które udało im się przeanalizować. Stosunek reakcji kobiet do reakcji mężczyzn nie był równy, wynosił 3:1.

Jak napisali:

co najmniej 7 500 całkowitych cykli reakcji seksualnych doświadczyły badane kobiety biorące udział w różnych aspektach programu badawczego wobec co najmniej 2 500 orgazmów (wytrysków) doświadczonych przez mężczyzn”.

 

 

Źródło: Roger R. Hock, 40 prac badawczych, które zmieniły oblicze psychologii. Fascynująca podróż w krainę nauki, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2003

wtorek, 27 lipca 2010, nieznanapsychologia

Polecane wpisy

Komentarze
2012/10/10 11:33:27
Co z tymi badaniami. Zaciekawiły mnie te wpisy :). Zastanawiam się czy w nieznanej psychologii osobą prowadząca terapie też jest
Psycholog. Wrocław ma chyba wyspecjalizowaną kadrę zajmującą się problemami związanymi z seksem ale nie wiem czy dużo osób korzysta z takiej pomocy.
Najlepsze Blogi